Folie samochodowe – zrób swojemu autu prezent!

W dziedzinie designu samochodowego nie ma chyba drugiego takiego zjawiska, które wzbudzałoby tylko emocji co folie samochodowe. Nie ma co się dziwić, gdyż są one obecnie najlepszym sposobem na upiększenie auta. Dzięki car wrappingu można zmienić wygląd auta w dowolny sposób, gdyż dostępna jest pełna gama kolorów oraz różne motywy na foliach. Żeby jednak ubrać swoje auto w taką folię, należy koniecznie odwiedzić profesjonalne studio car wrappingowe. Razem z takim studiem, a konkretnej z ArtGrafCars, zastanowimy się nad tym, dlaczego są one tak popularne.

Folia samochodowa to przede wszystkim metoda tuningu. Zmiana koloru auta wydaje się być podstawowym elementem designu, a takie metody jak lakierowanie już dawno stały się przestarzałe i mało użyteczne. Dzięki foliom samochodowym można uzyskać dowolny kolor – paleta odcieni jest praktycznie nieskończona i każdy znajdzie coś dla siebie.

Folie samochodowe to też wygoda, ponieważ można pokryć nimi dowolny element karoserii. Ich aplikacja jest bezinwazyjna, dlatego nie jest to inwestycja na lata, a na tak długo, jak właścicielowi auta się podoba. Folie można wymieniać w dowolnym momencie – wystarczy kontakt ze studiem, które w 24h potrafi zmienić każde auto w błyszczący ideał!

Trudno nie wymienić też ochronnych właściwości folii. Jest to naturalna bariera dla wszelkich uszkodzeń mechanicznych na drodze, np. odbijanych kamyczków czy szorujących gałęzi. Folie chronią oryginalny lakier w bezpośredni sposób – są tarczą dla karoserii, a grubość folii decyduje o stopniu jej bezpieczeństwa. Im grubsza folia tym oczywiście lepiej dla lakieru, a nawet folie ochronne mogą być kolorowe (nie muszą być przezroczyste, jak uważa wielu kierowców).

Folie samochodowe to nie tylko nowy kolor, ale tchnięcie w auto nowego życia. Jest to szczególnie zauważalne przez kierowców, którzy dokonują takiego tuningu po raz pierwszy. W ofercie ArtGrafCars są także folie chromowane, które są absolutnym hitem rynku designerskiego. Chrom wygląda jak dobrze wypolerowane lustro, a auta nim pokryte błyszczą się i wzbudzają podziw na drogach. Sam chrom również może być w dowolnym kolorze – to jedna z największych zalet folii, że nie ma ograniczeń jeśli chodzi o barwę i odcień.

Dla mniej wymagających motomaniaków, który wciąż chcą upiększać swoje cztery kółka, istnieje ciekawa alternatywa, czyli naklejki samochodowe. ArtGrafCars również zajmuje się ich produkcją – są znakomitym dodatkiem, na który może pozwolić sobie każdy. Mają zarówno dowcipny charakter (wlepy z postaciami z bajek czy z zabawnymi napisami) jednak mogą stanowić poważny wzór, dopasowany do charakteru i stylu auta. Stickery można w oczywisty sposób połączyć z foliami samochodowymi, a ich dużą zaletą jest to, że da się je aplikować samemu, bez konieczności używania specjalistycznego sprzętu.

Jeżeli cenisz sobie styl i design, to folie samochodowe z pewnością będą Twoim wyborem. Są uniwersalne i nieinwazyjne, podobają się zarówno laikom jak i doświadczonym fanom tuningu. Jeżeli same folie wydają Ci się zbyt nudne, to możesz uzupełnić je naklejkami samochodowymi – a wszystko dzięki studiu car wrappingowemu ArtGrafCars.